تجمع اعتراض آمیز کارشناسان تغذیه مقابل وزارت بهداشت

تجمع اعتراض آمیز کارشناسان تغذیه مقابل وزارت بهداشت

سلامت نیوز:جمعی از دانشجویان و اساتید علوم تغذیه کشور در اعتراض به تصمیمات بورد تخصصی تغذیه و دفتر بهبود تغذیه مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده اند.
به گزارش سلامت نیوز ، جمعی از اساتید و دانشجویان رشته علوم تغذیه در مقابل وزارت بهداشت تجمع کردند. این چندین تجمع کارشناسان تغذیه در مقابل وزارت بهداشت است که به گفته ی یکی از معترضین اعتراض آنان به مسائل زیر است؛

۱_با شروع طرح تحول سلامت در سال ۹۴ و به کارگیری کارشناسان تغذیه در مراکز خدمات جامع شهر، مردم و مسولین بیشتر با کارکرد کارشناسان تغذیه در آموزش های گروهی و مشاوره های فردی آشنا شدند. اما اخیرا با دستورالعملی از سوی دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت، قرار بر این شده است که نیروهای با مدارک غیرمرتبط در جایگاه کارشناس تغذیه به کارگرفته شوند. این اقدام علاوه بر سلامت انداختن سلامت جامعه بر خلاف دستورالعمل های پیشین وزارت بهداشت است.

۲_اعتراض به اجرای بی عدالت ترین آیین نامه آموزشی معروف به MD_PHD است.

در سال ۱۳۸۹ آیین نامه ای تحت عنوان آیین نامه دوره MD-PhD به تصویب رسیده است که دانشجویان سال آخر پزشکی عمومی می توانند بدون شرکت در آزمون PhD و تنها بر اساس داشتن معدل حداقل ۱۶ و انجام یک مصاحبه وارد دوره PhD رشته های علوم پایه از جمله علوم تغذیه شوند. این آیین نامه هم اکنون در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در حال اجرا است.

۳_ تحت پوشش قرار نگرفتن خدمات رژیم درمانی؛ در حالی که همه مسولان به این نکته اذهان دارند که بیماران با داشتن تغذیه سالم و رژیم غذایی مناسب زمان کمتری در بستری هستند و هزینه های بیمار و بیمارستان کاهش می یابد ولی مشاوره ها و رژیم درمانی کارشناسان تغذیه تحت پوشش بیمه نیست، که خود این مسلئه باعث کاهش عملکرد کارشناسان تغذیه در بیمارستان و حوزه بالینی می شود.

در دو سال گذشته دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته تغذیه تجمع ها و فعالیت های گسترده ی داشتند که از جمله آن اعتراض به دبیر بورد تخصصی تغذیه و سایر اعضای بورد به دلیل بی تفاوتی در مقابل اقدامات اخیر است. دکتر کشاورز پس از ۲۸ سال همچنان دبیر بورد تخصصی تغذیه هستند و بسیاری از اتفاقات با نظر ایشان اعمال می شود.

امروز نیز آنها مقابل وزارت بهداشت تجمع کرده اند تا مراتب اعتراض خود را به مسئولین این وزارتخانه برسانند.البته قبل از این تجمع اقدامات بسیاری برای جلب توجه مسئولین وزارت بهداشت برای رسیدگی به این مسائل شده است که هنوز به نتیجه نرسیده است.

لینک منبع

(۰)
چطور با تلفن ثابت پیامک (SMS) بفرستیم؟

چطور با تلفن ثابت پیامک (SMS) بفرستیم؟

امکان ارسال پیامک در شبکه ی تلفن ثابت با استفاده از سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت امکان پذیر است. این سرویس باعث شده تا خدمات متنوعی از طریق تلفن ثابت به مشترکین عرضه شود. سرویس پیام کوتاه در شبکه ی تلفن ثابت (Fix SMS) این امکان را فراهم ساخته تا بتوان با استفاده از تلفن ثابت به دیگر تلفن های ثابت و همچنین به تلفن های همراه پیامک متنی ارسال کرد.

گویا آی تی – سرویس پیام کوتاه در شبکه ی تلفن ثابت از سال ۱۳۹۰ در اکثر مراکز استان ها قابل استفاده است. این سرویس امکان ارسال ۶۹ کاراکتر فارسی و ۱۵۹ کاراکتر انگلیسی را فراهم ساخته است. البته در این نوع پیامک نیز مشابه پیامک های تلفن همراه در صورت بیشتر شدن کاراکترها از حداکثر تعیین شده هزینه ی ارسال پیامک بیشتر می شود. با وجود کارایی زیاد این روش ارسال پیامک، در حال حاضر استقبال محدودی از این سرویس شده است.

برای استفاده از این سرویس در صورتی که گوشی تلفن ثابت دارای قابلیت ارسال در دریافت پیامک باشد، می توان با وارد کردن شماره ی ۹۷۱۷۰۰۰ به عنوان SMS Center از خدمات این سرویس بهره برد. راه اندازی سرویس پیام کوتاه با استفاده از تلفن ثابت نیازی به ثبت نام و هزینه ی راه اندازی اولیه ندارد.

روش دیگر این است که به سایت asanak.ir مراجعه کنید و در آن جا ثبت نام و سرویس مناسب خود را خریداری نمایید. این روش بیشتر برای ارسال و دریافت انبوه پیامک است. پس از ثبت نام، با استفاده از تلفن ثابت متقاضی و یا با شماره های خاص با پیش شماره ی ۰۲۱ می توان از طریق اینترنت پیامک ارسال و دریافت کرد.

هم مشترکان حقیقی و هم مشترکان حقوقی می توانند با استفاده از تلفن ثابت پیامک ارسال کنند. برای استفاده از خدمات سایت آسانک مشترکان حقیقی باید کپی کارت ملی و آخرین قبض پرداختی تلفن خود را ارائه دهند. مشترکان حقوقی نیز لازم است تا کپی آگهی تأسیس، آخرین روزنامه رسمی شرکت، معرفی رسمی نماینده ی شرکت به همراه کارت ملی او را به آسانک ارائه دهند. گذشته از این داشتن کپی اجاره نامه ای که دارای کد رهگیری است، در صورتی که خط تلفن ثابت در اجاره ی متقاضی باشد، ضروری است.

سرویس ارسال پیام کوتاه با استفاده از تلفن ثابت به کسب و کارها و شرکت ها این امکان را می دهد تا به صورت انبوه پیامک ارسال کنند. چنین سرویسی امکان تبلیغات گسترده با استفاده از تلفن ثابت را فراهم می سازد.

لینک منبع

(۰)
پشت پرده سکوت نظام پزشکی درباره منع ورود متخصصین بیهوشی به بیمارستانها چیست؟

پشت پرده سکوت نظام پزشکی درباره منع ورود متخصصین بیهوشی به بیمارستانها چیست؟

سلامت نیوز: پس از انتشار خبری مبنی به منع ورود متخصصین بیهوشی به بیمارستانها در پی اعتراض این متخصصین و گردهمایی جلوی مجلس شورای اسلامی هنوز از سوی سازمان نظام پزشکی واکنشی در این باره نشان نداده نشده است.

به گزارش سلامت نیوز جدای از برخورد گازانبری وزارت بهداشت با اعتراضات زنجیره ای پزشکان در رشته های مختلف ، سکوت معنادار سازمان نظام پزشکی به عنوان صنفی که باید پیگیر مسائل و مشکلات پزشکان باشد در این جا نکته ای است که رئیس این سازمان باید توضیح دهد که آیا پیگری و حداقل واکنش به این اقدام وزارت بهداشت درباره متخصصین بیهوشی در شرح وظایف این سازمان نگنجیده است یا اینکه مسائل پشت پرده ای وجود دارد که این سکوت را معنا میکند؟

این در حالیست که تشکیل اجتماعات و راهپیمایی‏ها، بدون حمل سلاح، به شرط آن که مخل به مبانی اسلام نباشد آزاد است و به نظر نمیرسد که این قانون توسط متخصصین بیهوشی زیر پا گذاشته شده باشد و جا داشت که رئیس سامان در واکنشی جلوگیری از ورود همکاران خود به بیمارستانها را حداقل محکوم کند.

لینک منبع

(۰)
?> ?> ?> ?> ?> ?>