درست کردن مبدل آب آلوده به آب پاک

درست کردن مبدل آب آلوده به آب پاک

این ابداع هوشمندانه واقعا میتونه به دردتون بخوره. فقط با استفاده از ۲ بطری پلاستیکی و یک بطری سرامیکی میتونید جون یک نفر رو در طبیعت نجات بدین. در این روش از نور خورشید برای تبخیر استفاده می کنیم و دوباره بخار آب رو تقطیر می کنیم. این روش میتونه به طور کامل آب آلوده رو به آب تمیز تبدیل کنه. فرقی نمی کنه لب ساحل هستید یا یک باتلاق گلی، این اختراع خلاقانه آب شما رو تصفیه خواهد کرد.

:وسایل مورد نیاز

  • بطری آب پلاستیکی
  • یک بطری آب پلاستیکی کوچکتر
  • چوب بستنی
  • لیوان معمولی سرامیکی یا شیشه ای

وسایل مورد نیاز

مرحله اول: بریدن بطری ها

وسط بطری بزرگ رو اندازه گیری کنید و دقیقا بطری رو از وسط نصف ببرید. حواستون باشه لبه های تیز باقی نگذارید و هر برچسبی که روی بطری هست از قبل بکنید.

بریدن بطری ها

بریدن بطری ها

مرحله دوم: چوب بستنی ها

چوب بستنی رو دقیقا از وسط نصف کنید و با استفاده از چسب نواری اون رو به کناره های نصفه بطری (نصفه ی بالای بطری) بچسبونید. حواستون باشه که این چوب بستنی ها حداقل تا نصف بطری کوچکتر میرسن. نکته دیگه اینکه قسمت تخت چوب بستنی رو به بیرون باشه. به عکس های زیر توجه کنید.

بریدن چوب بستنی ها

مرحله سوم: چیدمان اجزا

این بطری چوب بستنی دار رو روی نصفه بطری (نیمه ی بالایی بطری) بگذارید تا تحت پوشش قرار بگیره. بطری بزرگتر باید دربسته و بطری کوچکتر باید در باز باشه. بعد هر دو رو داخل لیوان یا ظرفی که برای نگهداری از آب در نظر گرفتید بذارید.

مرحله چهارم: محصول نهایی

حالا باید در داخل بطری کوچکتر آبی که میخواید تصفیه بشه رو بریزید و بطری بزرگتر رو روش بذارید و بعد همه رو داخل لیوانی که قراره ازش آب بخورید قرار بدین.

منبع

لینک منبع

گذاشتن نظر