سیاره ای شبیه ِ زمین در فاصلۀ ١۶ سال نوری

سیاره ای شبیه ِ زمین در فاصلۀ ١۶ سال نوری

بیگ بنگ: اخترفیزیک­دانان در دانشگاه تگزاس در آرلینگتون امکان وجود یک سیاره شبیه زمین را در یک سیستم سیاره ­ای با فاصله ١۶ سال نوری از ما پیش­ بینی کردند.

به گزارش بیگ بنگ، تیمی از دانشگاه تگزاس، دو دنیای شناخته شده در سیستم ستاره ­ای Gliese 832 را برای امکان سکونت، مورد بررسی قرار دادند. محاسبات آنها نشان می دهد که یک سیاره زمین­ مانند با شرایط پایدار دینامیکی ممکن است در فاصله ­ای در محدوده ۰٫۲۵ تا ٢ واحد نجوم از ستاره، قابل سکونت باشد. سومان ساتیال، پژوهشگر فیزیک، سرپرست آزمایشگاه و استاد دانشگاه تگزاس در آرلینگتون گفت: «مطابق محاسبات ما، این دنیای فرضی، احتمالا جرمی بین ١ تا ۱۵ برابر جرم زمین دارد.»

آلکساندر ویس، صاحب کرسی استادی فیزیک در دانشگاه تگزاس، به محققان برای کارشان و همچنین به این دلیل که تعهد دانشگاه در کشف داده در طرح استراتژیک ٢٠٢٠: راه­ حل­ های مهم/تأثیر جهانی، را برجسته ­تر کردند، تبریک گفت. ویس بیان نمود که: « این یک پیشرفت مهم است که نشانگر احتمال وجود یک سیاره جدید بالقوه در مدار یک ستاره نزدیک به ما است. این واقعیت که دکتر ساتیال توانست آن را نشان دهد که سیاره می­تواند یک مدار ثابت و پایداری در ناحیه قابل سکونت در اطراف یک کوتوله قرمز را برای بیش از ١ میلیارد سال حفظ کند، چشمگیر بوده و قابلیت­ های مرتبه جهانی گروه اخترفیزیک دانشکده را نشان می ­دهد.»

ستارۀ Gliese 832 یک کوتوله سرخ بوده که جرم و شعاع آن کمتر از نصف جرم و شعاع خورشید ما می­باشد. در اطراف این ستاره یک سیاره مشتری­ مانند غول ­پیکر Glisese 832b و سیاره زمین ­مانند Gliese 832c، در حال چرخش هستند. غول گازی با ۰٫۶۴ جرم مشتری در فاصله ۳٫۵۳ واحد نجومی از ستاره، در حال گردش بوده، درحالی که سیاره دیگر که بطور بالقوه از سنگ می­باشد، با جرمی در حدود ۵ برابر جرم زمین، در فاصله بسیاری نزدیکتری به ستاره میزبان، در حدود ۰٫۱۶ واحد نجومی، در اطراف آن در حال چرخیدن است.

برای این تحقیق، تیم داده­ های شبیه­ سازی شده یک سیاره زمین­ مانند برروی این سیستم سیاره­ ای نزدیک را به امید یافتن یک آرایش مداری ثابت و پایدار برای سیاره که ممکن است در فضای وسیع بین دو سیاره نام­برده قرار بگیرد را، مورد تحلیل قرار دادند. سیارات Gliese 832b و Gliese 832c با استفاده از تکنیک سرعت شعاعی، که تغییرات سرعت در ستاره مرکزی، به سبب تغییر جهت کشش گرانشی از یک سیاره غیر قابل مشاهده هنگام چرخش به دور ستاره را، نشان می­ دهد، کشف شدند. با مشاهده منظم در طیف یک ستاره – و همچنین، اندازه ­گیری سرعت آن – می­توان دید که به سبب تأثیر ستاره همدمش، بطور تناوبی حرکت می­ کند.

یکی از محققان بنام ساتیال گفت: «ما همچنین از پارامترهای یکپارچۀ تکامل زمانی پارامترهای مداری برای تولید منحنی­ های سرعت شعاعی مصنوعی سیاره­ های معلوم و زمین­مانند در سیستم، استفاده کردیم. ما چندین منحنی سرعت شعاعی برای جرم ­ها و فواصل متغیر بدست آوردیم که نشان­ دهنده وجود یک سیاره میانی جدید است.»

برای نمونه، اگر سیاره جدید در فاصله ١ واحد نجومی از ستاره قرار داشته باشد، دارای جرمی در حدود بیش از ١٠ برابر جرم زمین، و یک سیگنال سرعت شعاعی تولید شده­ای با مقدار ۱٫۴ متر بر ثانیه می­باشد. یک سیاره با جرمی در حدود جرم زمین و در همان موقعیت، دارای سیگنال سرعت شعاعی به مقدار ۰٫۱۴ متر بر ثانیه بوده، و از اینرو خیلی کوچکتر بوده و نشان دادن آن با تکنولوژی موجود، سخت می­باشد. ساتیال بیان نمود: «وجود این سیاره محتمل بوسیله پایداری مداری بلندمدت، دینامیک مداری، و تحلیل سیگنال سرعت شعاعی مصنوعی قابل پشتیبانی می­باشد. ضمنا، هنوز به تعداد بسیار زیادی از مشاهدات سرعت شعاعی، تحقیقات روش گذرا، و همچنین عکس­برداری مستقیم، برای تأیید وجود سیارات جدید محتمل در سیستم Gliese 832، نیاز داریم.»

در سال ٢٠١۴، نویولا ساتیال و موسیلاک، یافته­ هایشان در ارتباط با انتشارات رادیویی را در مجله اخترفیزیک منتشر کردند. این یافته ­ها نشان می­داد که یک قمر خارجی می­ تواند به دور سیاره خارجی گردش کند. مثلا اندرکنش بین میدان مغناطیسی مشتری و قمر آن –آیو- ممکن است برای نشان دادن اقمار خارجی در سیستم­ های سیاره ­ای در فواصل دور، مورد استفاده قرار بگیرد. جزئیات بیشتر این پژوهش تحت عنوان “دینامیک سیاره زمین­مانند احتمالی در سیستم GJ 832” در مجله اخترفیزیک منتشر شده است.

مترجم: سوران زوراسنا/ سایت علمی بیگ بنگ

منبع: phys.org

لینک منبع

(۰)
ستارگان کهکشان راه شیری بر فراز آتشفشان شیلی

ستارگان کهکشان راه شیری بر فراز آتشفشان شیلی

بیگ بنگ: گاهی اوقات آسمان از زمین تقلید می کند. پس زمینۀ این عکسِ برجسته که در ماه می سال ۲۰۱۷ از کویر آتاکاما در شیلی گرفته شده لبۀ دهانه یک آتشفشانِ منقرض شده را نشان می دهد.

در وصف شاعرانه می توان گفت که این دهانه در پایین در واقع کمان ستارگان ِ کهکشان راه شیری مان در بالا است. شمایل معروف زیادی این چشم انداز شبانۀ جنوبی را ایجاد می کنند، از جمله مرکز کهکشان راه شیری مان در سمت چپ، ستاره نارنجی روشن آنتارس در سمت چپ، صورت فلکی صلیب جنوبی در نزدیکی بالای این کمان و سحابی صمغ قرمز رنگ در سمت راست. درست در بالای افق و در میان دو قله آتشفشانی در نزدیکی مرکز عکس ابر ماژلانی بزرگ – بزرگترین کهکشان ماهواره ای که به دور کهکشان راه شیری می چرخد – قرار دارد.

سایت علمی بیگ بنگ / منبع: apod

لینک منبع

(۰)
آموزش فروش – ۳ دلیل برتری فروش اجتماعی (Social Selling) بر مشتری یابی سنتی

آموزش فروش – ۳ دلیل برتری فروش اجتماعی (Social Selling) بر مشتری یابی سنتی

حداقل چیزی که می توان گفت این است که رسانه های اجتماعی همان تلفن در سبک و سیاق مدرن هستند. رسانه های اجتماعی یک روش درونگرا (inbound) و هم برونگرا (outbound) یا سنتی برای برقراری ارتباط با مشتریان احتمالی به شمار می روند. آیا استفاده از رسانه های اجتماعی بهترین روش برای همه مشتریان است؟ قطعاً خیر، اما این روش به شما این امکان را می دهد تا مشتری یابی یک هفته خود از طریق تلفن را در یک روز انجام بدهید. اما این مقیاس فقط اولین مزیت رسانه های اجتماعی است. فروش اجتماعی یا Social Selling مزایای متعدد دیگری نیز دارد که در روشهای فروش سنتی وجود ندارند. با ما در این مطلب از بخش آموزش فروش همراه باشید تا مروری بر این مزایا داشته باشیم.

 

فروش اجتماعی مانند تماس سرد است، با این تفاوت که گرم و خوشایند است.

استفاده مشتریان احتمالی شما از پلتفرم های اجتماعی به این معنی است که به گفتگو تمایل دارند. آنها در اینگونه سایت ها حضور دارند تا تعامل داشته باشند، از دیگران یاد بگیرند و در گفتگوها و به اشتراک گذاری اطلاعات سودمند مشارکت کنند. در نتیجه، تا زمانی که محتوای سودمندی را ارائه می کنید که پاسخگوی سوالات آنها است، به تعامل با شما رغبت نشان خواهند داد.

حتی چه بسا مشتری بالقوه شما چشم انتظار اینگونه تعاملات باشد. اما واقعاً آخرین باری که منتظر تماس یک فروشنده یا بازاریاب بودید را به یاد دارید؟

 

فروش اجتماعی به شما کمک می کند تا صدای مشتری بالقوه را بشنوید

شما با تعامل در گفتگوهای آنلاین و شبکه های اجتماعی، فرصتی را برای شنیدن صدای مشتری خود به دست می آورید. هرچه رابطه نزدیکتری ایجاد کنید، آن صدا واضح تر به گوش شما خواهد رسید. شما اولین نفری خواهید بود که مشکل یا مسأله ای که سبب ساز خرید می شود را می شنوید و با توجه به آن می توانید برای تبدیل مشتری بالقوه به بالفعل تلاش کنید.

همه پلتفرم های رسانه های اجتماعی امکان جستجو را در خود گنجانده اند. با استفاده از موتور جستجوی این پلتفرم ها، صرفاً با جستجو و پیگیری مشکلات مشتریان به راحتی می توانید برای کسب و کار خود مشتری یابی کنید.

 

فروش اجتماعی، حس دلبستگی ایجاد می کند

بزرگترین مزیت فروش اجتماعی نسبت به مشتری یابی سنتی، حس وابستگی یا دلبستگی است که فروش اجتماعی می تواند به وجود بیاورد.

هیچ کس دوست ندارد که یک تماس غیرمنتظره از طرف فروشنده ای که به دنبال منافع خودش است برایش مزاحمت ایجاد کند، اما همه با آغوش باز به یک دوست اجتماعی که یک لینک به یک آیتم محتوایی بی نظیر، یک ویدیوی سودمند یا یک پادکست مفید یا جالب را برایشان ارسال می کند خوشامد می گویند. فروش سنتی فقط تلاش می کند تا معامله را به اصطلاح جوش بدهد. شما در فروش اجتماعی با هدف نزدیکتر شدن به مشتری بالقوه به این منظور که بتوانید وی را متقاعد کنید که راهکار شما مطلوب ترین گزینه موجود برای او است تلاش می کنید تا او را به برند، محصول یا خدمات خود علاقمند کنید. خلق این حس علاقمندی به نوبه خود می تواند به ایجاد حس دلبستگی و وفاداری به برند شما منجر شود.

نظر شما چیست؟ شما چه مزایای دیگری برای فروش اجتماعی می شناسید؟ لطفا نظرات و ایده های خود در رابطه با بخش آموزش فروش گویا آی تی را با ما در میان بگذارید.

لینک منبع

(۰)