اندروید ۸ -  عکس

اندروید ۸ – عکس

به گزارش خبرآنلاین، اندروید o در حالی وارد می شود که نوقا در حال اوج گرفتن است و اواسط آگوست با قابلیت‌های متفاوت می آید.

پیش‌تر، از آن به عنوان اندروید اوریو نام برده می‌شد اما شیرینی کشمشی (Oatmeal Cookie) نام جدیدی است که روی اندروید ۸ گذاشته‌اند.

یکی از قابلیت‌های قابل توجه مسدودکردن برنامه‌ها در پس زمینه گوشی است که باعث می‌شود داستان خورده شدن دیتا و نیز باتری از بین برود. یکی از معضلات دارندگان گوشی‌های اندرویدی خورده شدن باتری و دیتا است که گوگل قول داده است تا در اندروید ۸ آن را برای همیشه حل کند.

مود تصویر در تصویر در اندروید ۸ پیشرفت عظیمی محسوب می‌شود تا حین مرور وب، ویدئوی مورد نظر خود را نیز روی یک نمایشگر به طور هم زمان تماشا کنید.

لیست کردن آیتم‌ها و منوها در منوبار بالای گوشی به صورت نامحدود تغییر شگرف دیگری است که اندروید ۸ به خود دیده است. در نوقا تا ۲۴ آیتم لیست می‌شود اما در اندروید شیرینی کشمشی محدودیت برداشته شده است و کاربر می‌تواند ان را کاستومایز کند.

در اندروید ۸، فیلتر کردن نوتیفیکیشن‌ها جنبه پیشرفته به خود گرفته است و آیکون‌ها به شکل و اندازه دلخواه در می‌آید.

اجرای صوت های-فای LDAC با کیفیت از طریق بلوتوث روی اندروید ۸ باعث می‌شود تا بهترین کیفیت ممکن آهنگ، از طریق بلوتوث روی هدفون‌های بی‌سیم اجرا شود.

متن هوشمند هنگام تایپ کردن و شماره گرفتن روی مکان‌های خاص روی گوگل مپ به اندروید ۸ اضافه شده است.

 

۵۶۵۶

لینک منبع

(۰)
تغییرات رادیکالی هوم پیج گوگل که از ۱۹۹۶ بدین سو بی‌سابقه است

تغییرات رادیکالی هوم پیج گوگل که از ۱۹۹۶ بدین سو بی‌سابقه است

تغییرات رادیکالی هوم پیج گوگل که از ۱۹۹۶ بدین سو بی‌سابقه است

 

به گزارش خبرآنلاین، این تغییرات که از سال ۱۹۹۶ بدین سو بی سابقه توصیف شده، بر اساس علایق کاربر تعریف شده و هم پیج از یک کاربر به کاربر بعدی تغییر چهره می دهد.

فیدهای تعریف شده در هو پیج هر کاربر بر اساس اطلاعات شخصی کاربر تعیین می شود که نمونه ای از آن روی گوشی های نکسوس و پیکسل دیده می شود و قرار است جنبه همگانی پیدا کرده و نسخه های دسکتاپ را نیز در بر گیرد.

الگوریتم پیشرفته یادگیری ماشین روی Google Now نوشته شده و به زودی روی همه اپ‌ها و از جمله هوم پیج گوگل اعمال می‌شود.

«تاکور» قائم مقام مهندسی گوگل در این باره گفت برجسته کردن اخبار ورزشی، اخبار مهم بر اساس سلیقه کاربر، ویدئوهای تعیین شده، موسیقی های جدید و آخرین اخبار در هوم پیج گوگل ظاهر خواهد شد.

کاربران تاپیک‌ها را به طور مستقیم از روی نتایج جستجو دنبال کرده و سلبریتی‌ها، مسائل ورزشی، موسیقی و فیلم‌های مورد علاقه به صورت فید، لیست شده و بر اساس سلیقه کاربر و دستورات صوتی دیجیتال به طور متناوب به روزرسانی می‌شوند.

در حال حاضر این سیاست جدید برای کاربران آمریکایی اعمال شده و سایر کاربران از هفته‌های آینده به این قابلیت اینتراکتیو دسترسی پیدا می‌کنند.

بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۳ سرویس iGoogle خدمات مشابهی را به کاربران ارائه کرده و سپس خاموش شد. حالا بر اساس تجربیات ناشی از این سرویس، شخصی سازی هوم پیج مدرن تر شده و مدیران گوگل امیدوارند مورد استقبال کاربران قرار گیرد.

 

 

۵۶۵۶

 

لینک منبع

(۰)
اطمینان خاطر وزارت بهداشت به حجاج؛ نگران بیماریهای مسری نباشید

اطمینان خاطر وزارت بهداشت به حجاج؛ نگران بیماریهای مسری نباشید

سلامت نیوز:رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: زائران حج امسال نگران ابتلا به بیماری‌های مسری نباشند؛ چرا که این وزارتخانه با هماهنگی سازمان حج و زیارت برنامه‌ریزی‌های بهداشتی لازم را انجام داده‌است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا درباره آمادگی وزارت بهداشت در خصوص فراهم کردن خدمات بهداشتی برای زائرین حج گفت: معاونت بهداشتی وزارت بهداشت از چهار ماه قبل برنامه‌ریزی‌های بهداشتی لازم را با هماهنگی هیات پزشکی حج و زیارت آغاز کرده است؛ به این ترتیب افرادی که به مناسک حج مشرف می‌شوند با اطمینان خاطر به سفر بروند و نگران ابتلا به بیماریهای مسری نباشند. یک تیم بهداشتی از سوی معاونت بهداشتی وزارت بهداشت نیز به حج عزیمت کرده و در دو شهر مکه و مدینه مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: این تیم بهداشتی نقش رابط بین وزارت بهداشت و هیات پزشکی حج را برعهده دارد و علاوه بر آموزش زائرین و کمک به اقدامات کنترلی بهداشتی، به طور مداوم با معاونت بهداشتی وزارت بهداشت در تماس است و تبادل اطلاعات می‌کند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت همچنین اضافه کرد: مبنای اقدامات پیشگیرانه وزارت بهداشت گزارش‌هایی است که سازمان جهانی بهداشت برای کشورها ارسال می‌کند. این سازمان بر اساس این گزارشها از کشورها می‌خواهد تا زائرین خود را نسبت به پیشگیری از بیماری‌های واگیر آگاه کرده و زمینه آموزشهای موردنیاز را فراهم کند تا آنها قبل ازعزیمت طی ایام حج و بعداز بازگشت از آن سلامت خود را حفظ کنند.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی در آخرین گزارشی که به کشورها فرستاده است درباره برخی بیماری‌ها مانند مرس (mers)، کرونا ویروس خاورمیانه، وبا، اسهال و بعضی از بیماریهای قابل پیشگیری با واکسن توصیه‌هایی کرده‌است. برای پیشگیری از این بیماریها نیز اقدامات و هماهنگی‌های لازم با هیات پزشکی حج انجام شده‌است. سازمان بهداشت جهانی از کشورها خواسته است تا در خصوص پیشگیری از بیماریها آموزش ببینند و اقدامات مراقبتی را در مورد آنها افزایش دهند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: تا آنجا که اطلاع داریم عربستان سعودی درمورد تمهیدات موردنیاز اقدامات لازم را برای پیشگیری از بیماریها فراهم کرده‌است. ما نیز آمادگی هرگونه همکاری را در این زمینه داریم.

لینک منبع

(۰)